TUZLA FİRMA REHBERİ|FİRMA EKLE

Evin Döner Tuzla Marina

Evin Döner Tuzla Marina

Firmamı Nasıl Rehbere Ekleyebilirim?


Firmamı Nasıl Vitrine Çıkartabilirim?

21 Ekim 2019 Pazartesi

Başbakan'ın Açıkladığı Kadir Topbaş Dünyayı Salladı!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart 2014'te yapılacak yerel seçimlerde partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının Kadir Topbaş olduğunu açıkladı.

05 Aralık 2013 Perşembe 20:27
Başbakan'ın Açıkladığı Kadir Topbaş Dünyayı Salladı!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart 2014'te yapılacak yerel seçimlerde partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının Kadir Topbaş olduğunu açıkladı.

> Başbakan Erdoğan'ın Açıklamasıyla Kesinleşen 69 İlin Belediye Başkanı Adaylarını Görmek İçin Buraya Tıklayınız...

1999 yerel seçimlerinde Beyoğlu Belediye Başkanı seçilen Kadir Topbaş, 2004 ve 2009 yıllarında AK Parti'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. 2 dönem üstte başkanlık yapan Kadir Topbaş 3. kez aday gösterildi. Topbaş tekrar seçildiği takdirde bir rekora imza atmış olacak.

Kadir Topbaş dünyayı sallladı


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugün partisinin İstanbul ile beraber 21 ilin belediye başkan adayını açıkladı. İstanbul için Topbaş'ın adı açıklanır açıklanmaz sosyal medya yıkıldı.

Başbakan Erdoğan 30 Mart 2014'te yapılacak yerel seçimlerde partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının yeniden Kadir Topbaş olduğunu açıkladı.

Bunun ardından Kadir Topbaş dünyada en çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Twitter'da #KadirTopbaş tag'ı ile kısa sürede trend topic olarak zirveye oturdu.



KADİR TOPBAŞ KİMDİR?


Artvin'in Yusufeli ilçesinde doğan Kadir Topbaş, 8 Ocak 1945 yılında doğdu. Topbaş, orta öğrenimine Işık Lisesi'nde başlayıp İstanbul İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. 1972 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden, 1974 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden mezun olan Kadir Topbaş doktora tezini, İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi ve Arkeoloji Bölümü'nde "Hidiv Kasrı ve Boğaziçi Sivil Mimarisindeki Yeri" konusunda tamamladı.

Uzun yıllar "serbest mimar" olarak çalışan Kadir Topbaş, 1994-1998 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanlığını yaptı. 1999 yılında Beyoğlu Belediye Başkanlığı'na seçilen Kadir Topbaş, 28 Mart 2004 tarihinde yapılan yerel seçimlerde AK Parti'den aday oldu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi. 1999 seçimlerinde ikinci kez seçilen Topbaş, 2011 Yılı Birleşmiş Milletler Yerel Yönetimler Danışma Komitesi UNACLA Başkanı Olarak seçildi ve bu görevini sürdürüyor. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

İstanbul belediye başkanları ve tarihleri...

Valiler (1923-1958)


Ali Haydar Yuluğ - (15 Nisan 1923 - 8 Haziran 1924)
Emin Erkul - (8 Haziran 1924 - 12 Ekim 1928)
Muhittin Üstündağ - (14 Ekim 1928 - 4 Aralık 1938)
Lütfi Kırdar - (8 Aralık 1938 - 16 Ekim 1949)
Fahrettin Kerim Gökay - (24 Ekim 1949 - 26 Ekim 1957)
Kemal Hadımlı - (12 Temmuz 1957 - 5 Ekim 1957) *
Mümtaz Tarhan - (29 Kasım 1957 - 11 Mayıs 1958)
Ethem Yetkiner - (14 Mayıs 1958 - 11 Temmuz 1958)

Belediye Başkanları

Kemal Aygün - (11 Temmuz 1958 - 27 Mayıs 1960)

27 Mayıs 1960 Sonrası

Refik Tulga - (27 Mayıs 1960 - 14 Haziran 1960)**
Şefik Erensü - (14 Haziran 1960 - 24 Eylül 1960)**
Refik Tulga - (24 Eylül 1960 - 26 Şubat 1962)**
Turan Ertuğ - (27 Şubat 1962 -16 Mart 1962)*
Kamuran Görgün - (18 Mart 1962 - 30 Ocak 1963)**
Kadri İlkay - (30 Ocak 1963 - 31 Ocak 1963) *
Niyazi Akı - (31 Ocak 1963 - 28 Şubat 1963) *
Necdet Uğur - (28 Şubat 1963 - 9 Aralık 1963)**
Haşim İşcan - (10 Aralık 1963 - 11 Mart 1968)
Faruk Ilgaz - (12 Mart 1968 - 6 Haziran 1968) *
Fahri Atabey - (8 Haziran 1968 - 9 Aralık 1973)
Ahmet İsvan - (14 Aralık 1973 - 11 Aralık 1977)
Aytekin Kotil - (14 Aralık 1977 - 12 Eylül 1980)

12 Eylül Dönemi

İsmail Hakkı Akansel - (12 Eylül 1980 - 30 Ağustos 1981) **
Ecmel Kutay - (30 Ağustos 1981 - 24 Eylül 1982) **
Abdullah Tırtıl - (24 Eylül 1982 - 26 Mart 1984) **

Büyükşehir Belediye başkanları

Bedrettin Dalan - (26 Mart 1984 - 28 Mart 1989)
Nurettin Sözen - (28 Mart 1989 - 27 Mart 1994)
Recep Tayyip Erdoğan - (27 Mart 1994 - 6 Kasım 1998)
Ali Müfit Gürtuna - (12 Kasım 1998 - 1 Nisan 2004)
Kadir Topbaş - (1 Nisan 2004 - ....)

Haber7 | Haber7.com

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
    BizimTuzla.com'un Yeni Versiyonunu Nasıl Buldunuz?

    NAMAZ VAKİTLERİ
    Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
    EN ÇOK YORUMLANANLAR
    BUGÜN
    BU HAFTA
    BU AY
    SENDE YAZ
    Ziyaretçi Defteri
    Ziyaretçi Defteri

    Siz de yazmak istemez misiniz?

    Ziyaretçi Defteri
    ARŞİV