TUZLA FİRMA REHBERİ|FİRMA EKLE

Evin Döner Tuzla Marina

Evin Döner Tuzla Marina

Firmamı Nasıl Rehbere Ekleyebilirim?


Firmamı Nasıl Vitrine Çıkartabilirim?

26 Mayıs 2018 Cumartesi

Ümre Ödüllü İlmihal Yarışması Başvuruları Başladı

Ümre ödüllü ilmihal yarışması başvuruları başladı. Diyanet İşleri eski Başkanı merhum Ömer Nasuhi Bilmen’in ''Büyük İslam İlmihali''nden yapılacak sınava hemen herkes başvuru yapabiliyor. İşte ayrıntılar ve başvuru bilgileri...

08 Mart 2013 Cuma 10:50
Ümre Ödüllü İlmihal Yarışması Başvuruları Başladı
Ümre ödüllü ilmihal yarışması başvuruları başladı. Diyanet İşleri eski Başkanı merhum Ömer Nasuhi Bilmen’in ''Büyük İslam İlmihali''nden yapılacak sınava hemen herkes başvuru yapabiliyor.

Bizim Tuzla Haber Merkezi - Tuzla

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, kitap okuma alışkanlığının gençler arasında yaygınlaşması gayesiyle 60’a yakın gençlik kulübüyle birlikte Ufka Yolculuk Kültür Yarışması düzenliyor. Yarışma gününe kadar Diyanet İşleri eski Başkanı merhum Ömer Nasuhi Bilmen’in “Büyük İslam İlmihali” eserini okuyacak binlerce genç 18 Mayıs 2013 Cumartesi günü Türkiye genelinde yapılacak sınava katılacak.


Milli Eğitim Bakanlığı’ nın ve Diyanet İşleri Başkanlığı’ nın tavsiye ettiği/desteklediği yarışma 18 yaş altı ile 18 yaş üstü olarak iki kategoride gerçekleştirilecek. 

Yarışmayı Asilder Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’yle birlikte düzenleyen Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’ nden yapılan açıklamada, “Okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamayı, halkımızın ve özellikle gençlerimizin sahih kaynaklarla  buluşmasını arzu etmekteyiz. Gençleri okumaya, anlamaya ve yarışmaya teşvik edecek bir yarışma formatı geliştirdik.

Geleneksel hale getirmeyi planladığımız ödüllü kitap okuma yarışmasının ilkini, İslam Alimi Merhum Ömer Nasuhi Bilmen’in Büyük İslam İlmihali eseriyle başlatmayı arzu ettik. Fıkıh alanında önemli bir kaynak olan bu eserin okunmasıyla hurafelerden uzak, dinimizin temel bilgilerini öğrenen bir gençliğin ortaya çıkacağını düşünüyoruz. Yarışma sürecinde gençlerin ufkunun gelişeceğini düşündüğümüzden dolayı adını Ufka Yolculuk Kültür Yarışması olarak belirledik. Bilginin önemini kavrayan tüm gençlerimizi önce okumaya ve anlamaya sonra da yarışmaya davet ediyoruz” denildi.

Ufka Yolculuk Kültür Yarışması, Türkiye’ nin 60 ilinde faaliyetlerini devam ettiren gençlik kulüplerinin katılımıyla gerçekleştirilecek. Milli Eğitim Bakanlığı’nın ve Diyanet İşleri Başkanlığı’ nın tavsiye ettiği/desteklediği yarışmaya son başvuru tarihi 12 Nisan 2013 olarak belirlendi.

18 yaş altı ve 18 yaş üstü olmak üzere A ve B kategorilerinde gerçekleştirilecek yarışmanın finali 18 Mayıs 2013 Cumartesi günü Türkiye’nin 60 ilindeki sınav merkezlerinde saat 14.00’ te başlayacak.

Test usulü yapılacak sınavda yarışmacılar 100 soru cevaplandıracak. Sorular, merhum Ömer Nasuhi Bilmen’in Büyük İslam İlmihali eserinden istifade edilerek bir komisyon tarafından hazırlanacak.

Yarışmada dereceye girenlere ödülleri 2 Haziran 2013 Cumartesi günü saat 19.00’da Ankara’da düzenlenecek bir programda takdim edilecek. Yarışmada dereceye girenlere, Türkiye ve il genelindeki sıralamaya göre ayrı ayrı ödül verilecek. Her iki yaş kategorisinde birinciye umre, ikinciye dizüstü bilgisayar, üçüncüye notebook bilgisayar, dördüncüye akıllı telefon, beşinciye ise tablet bilgisayar hediye edilecek.  Yarışmada ilk 30’a girenlere ise 100’er TL değerinde kitap takdim edilecek. İllerde ise paydaş olan gençlik kulüpleri dereceye girenlere ödüllerini verecek.

YARIŞMA BİLGİLERİ
Okunacak eser : Ömer Nasuhi Bilmen’in Büyük İslam İlmihali
Son başvuru tarihi : 12 Nisan 2013
Yarışma tarihi : 18 Mayıs 2013
Yarışma saati : 14.00
Soru sayısı : 100
Süre : 120 dakika
Yarışma sonuç ilanı: 25 Mayıs 2013
İl ödüllerinin takdimi: 1 Haziran 2013
Türkiye geneli ödüller: 2 Haziran 2013

Yarışmanın Amacı:

Yarışma, merhum Ömer Nasuhi Bilmen’in Büyük İslam İlmihali adlı fıkıh alanında kaynak eserinin okunarak hurafelerden uzak, dinimizin temel bilgilerinin öğrenilmesini teşvik amacıyla düzenlenmektedir.

Yarışma Konusu Kitap
:
Yarışma kitabı, Ömer Nasuhi Bilmen’in Büyük İslam İlmihali’dir. (Mehmet Talu’nun sadeleştirdiği – Çelik Yayınevi)

Yarışmaya Kimler Katılacak:
Yarışma, Türkiye genelinde 60 ilde faal Gençlik Kulüpleriyle birlikte organize edilmektedir.

MEB ve Diyanetin de desteklediği yarışma, 18 yaşından küçük olanlarla, 18 yaşından büyük olan herkes katılabileceği iki kategoride yapılacaktır.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi
: 12 Nisan 2013’tür.

Yarışma Sınav Tarihi
:
Belirlenen il ve ilçe sınav merkezlerinde, 18 Mayıs 2013 Cumartesi günü, saat 14.00’de yapılacaktır. Toplam 100 çoktan seçmeli soru ile yarışmacıların sıralaması belirlenecektir.

Yarışma Yapılacak Sınav Merkezleri: Yarışmacı, sınava girmek istediği il veya ilçeyi kayıt olurken seçebiliyor. Fakat yeterli başvuru olmaması veya sınav merkezi organize edilememesi durumuna göre yarışmacı, seçtiği il/ilçe haricinde, bağlı bulunduğu ile, o da mümkün olamayacaksa yakın bir ile yönlendirilebilecektir. Ayrıntılar, ön kayıtlar tamamlandıktan sonra yarışma sitesinden takip edilebilir.

Yarışma Ödülleri:
Yarışmaya katılanlara; ülke ve il genelinde sıralamaya girenler olmak üzere 2 çeşit ödül verilecektir.

1- Türkiye merkezi ödüller: (iki yaş kategorisi için ayrı ayrı olmak üzere)

Birincilik Ödülü: Umre (1400 Euro değerinde)

İkincilik Ödülü: Laptop bilgisayar

Üçüncülük Ödülü: Netbook Bilgisayar

Dördüncülük Ödülü: Akıllı Telefon

Beşincilik Ödülü: Tablet bilgisayar

Yarışmada 6.,7.,8.,9. ve 30. olanlara ödül olarak 100 TL değerinde kitap hediye edilecektir.

2- İl ödülleri: Yarışmada her iki kategoride de il genelinde dereceye girenlerin ödüllerini, illerdeki proje ortağı kulüpler belirleyerek verecektir. Proje Ortağı Kulüp, İlde ödül veremezse, yarışmacı merkez ödülleri için yarışacaktır.

Ödül Törenleri:
Türkiye geneli ödülleri; 02 Haziran 2013 Pazar günü saat 19.00’da Ankara’da  düzenlenecek olan ödül gecesi töreninde verilecektir.

İl – ilçe geneli ödülleri; İl – ilçe Sınav Düzenleme Kurulu tarafından en geç, 01 Haziran 2013 Cumartesi tarihinde verilecektir.

Danışma Heyeti:

1- Halil Gönenç
2- Prof.Dr.Orhan Çeker
3- Prof.Dr.Hamdi Döndüren
4- Prof.Dr.İbrahim Hatipoğlu
5- Prof.Dr.Celal Türer

TANIMLAR


Yarışma Düzenleme Kurulu:

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları bilgi ve kültür yarışmasını organize eden yetkili üst kuruldur.

 Yarışma Sınavı:

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları’nda ödül almaya hak kazanacak adayları belirlemek için yapılacak bilgi ölçme sınavıdır.

Yarışma Sınav Merkezi:

Yarışma sınavının yapılacağı, 15 veya daha fazla yarışmacının katılacağı yerleşim merkezidir.

 Yarışma Sınav Merkezi Kurulu (Proje Ortağı Kulüpler):

Yarışma Düzenleme Kurulunun, Yarışma Sınav Merkezinde bulunan temsilcisi ve bu merkezde yarışmayı organize eden kuruldur.

  YARIŞMA TANIMI

 Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları Türkiye genelinde düzenlenmektedir. Yarışma, sınav merkezlerinde, Ömer Nasuhi Bilmen’in Mehmet Talu’nun sadeleştirdiği Büyük İslam İlmihali’nden (Çelik Yayınevi) yapılacaktır. Yazılı olarak sorulan toplam 100 çoktan seçmeli soru ile yarışmacıların sıralaması belirlenecektir.

Yarışmayla ilgili tüm gelişmeler ve ayrıntılar, (sınav merkezleri ve ulaşım bilgileri vb.) daha sonra www.ufkayolculuk.com web sayfasında yayınlanacaktır. Ayrıca yarışmacılara  e-posta veya sms  ile iletilecektir.

 YARIŞMA PROGRAM ORGANİZASYONU

Yarışma, ASİLDER ( Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü)  ve  Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından birlikte organize edilmektedir. Ayrıca yarışma sınav merkezi açılacak illerdeki, Gençlik Kulüplerinin (proje ortağı kulüpler) işbirliği ile organize edilmektedir.

 YARIŞMANIN AMACI

2013 yılı içerisinde Merhum Ömer Nasuhi Bilmen’in Büyük İslam İlmihali kitabının okunmasını ve dinî bilgilerin öğrenilmesini teşvik amacıyla düzenlenmektedir.

Ayrıca, yarışmamız okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamayı, halkımızın ve özellikle gençlerimizin sahih kaynaklarla buluşmasını hedeflemektedir.

YARIŞMA KATILIM ŞARTLARI  ve  BAŞVURU

Yarışma A ve B olmak üzere iki kategoride yapılacaktır.

A kategorisinde,

12 Nisan 2013 tarihi esas alınarak,18 yaşından küçük olanlar,

(12.04.1995 tarihinden sonra doğanlar)

B kategorisinde,


12 Nisan 2013 tarihi esas alınarak,18 yaşından büyük olanlar,

(12.04.1995 tarihinden önce doğanlar) yarışmaya katılabileceklerdir.

Yarışmaya katılmak isteyenlerin, www.ufkayolculuk.com adresinde yayınlanmakta olan yarışma başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Sınava katılım ücretsiz olmakla beraber yarışmacılar kitabı kendileri temin edecektir.

Yarışma sınav merkezleri, başvuru yoğunluğuna göre (15 ve üzeri başvuru ) belirlenebilecektir. Yarışma Düzenleme Kurulu, sınav merkezi açmaya ve sınav merkezi açılamayan ilçelerdeki yarışmacıları, il sınav merkezine yada yakın bir ildeki yarışma sınav merkezine yönlendirme konusunda tek yetkilidir.

Yarışma Sınav Merkezleri, yarışmacılara e posta ve sms ile bildirilecektir. Her halukarda sınav merkezleri hakkındaki gelişmeleri yarışma sitesinden takip etmek, yarışmacının sorumluluğundadır.

Bizim Tuzla | BizimTuzla.com Haber Merkezi

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 1 yorum mevcut

  • gul durmaz 4 yıl önce yorumlandı

   hangi ilmihal kitabini almaliyiz

  BizimTuzla.com'un Yeni Versiyonunu Nasıl Buldunuz?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK OKUNANLAR
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV