27 Mayıs 2020 Çarşamba

İşte Tuzla'daki Anadolu Liselerinin Yeni Taban Puanları

Bugün Seviye Belirleme Sınavı (SBS) yerleştirme sonuçları açıklandı. Böylece sınavla öğrenci alan Fen ve Anadolu liselerinin yeni taban puanları da belirlenmiş oldu. İşte Tuzla'daki okulların yeni taban puanları...

18 Ağustos 2012 Cumartesi 00:55
İşte Tuzla'daki Anadolu Liselerinin Yeni Taban Puanları
Bugün Seviye Belirleme Sınavı (SBS) yerleştirme sonuçları açıklandı. Böylece sınavla öğrenci alan Fen ve Anadolu liselerinin yeni taban puanları da belirlenmiş oldu.

Bizim Tuzla / ÖZEL HABER
Haber: Zeynep ÇAĞIRAN

> Tuzla'daki Anadolu Liselerinin Okul OKul Yeni Oluşan 2012 Taban Puanlarına Ulaşmak İçin Buraya Tıklayınız...

Tuzla'da taban puanı en yüksek Anadolu Lisesi olan Behiye Dr.Nevhiz Işıl Anadolu Lisesi bu üstünlüğünü yine korudu. Bu yıl Tuzla'ya yeni bir Anadolu Lisesi daha açıldı. Daha doğrusu düz lise olan Tuğrulbey Lisesi Anadolu Lisesi'ne çevrildi ve bu yıl ilk defa öğrenci aldı.

> Türkiye'deki Bütün Anadolu Liselerinin Yeni Taban Puanı Bilgilerine Ulaşmak İçin Buraya Tıklayınız...

Tuğrulbey Lisesinin Anadolu Lisesine Çevrilmesi Anadolu Meslek Liselerinin Puanını Düşürdü

Tuğrulbey Liesi'nin Anadolu Lisesi olması Tuzla'daki Anadolu türünde eğitim veren meslek liselerinin (Anadolu Meslek) puanlarının düşmesine neden oldu.

Tuzla Anadolu İmam Hatip Lisesi Puanında Büyük Artış

Bunula birlikte Anadolu Meslek Lisesi türünde değerlendirilen Tuzla Halil Türkkan Anadolu İmam Hatip Lisesi, değer Anadolu türü meslek liselerinin puanları düşmesine rağmen tam 9 puan artış gösterdi. Tuzla Halil Türkkan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin tavan puanının 420 olması Tuzla'daki diğer Anadolu lisesine gidebilecek bazı öğrencilerin de Tuzla Halil Türkkan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde okumayı tercih ettiğini gösteriyor.

Lise Kayıtları ve Yedek Yerleştirmeler Nasıl Olacak?

Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi 2012 yılı yerleştirme işlemleri, Ortaöğretime Yerleştirme Puanına (OYP) göre gerçekleştirilmiştir. Yerleştirme  sonuçları 17 Ağustos 2012 tarihi itibariyle www.meb.gov.tr ve https://e-okul.meb.gov.tr İnternet adresinden yayımlanmaya başlayacaktır. Öğrencilerimiz T.C. kimlik numarası ve doğum tarihiyle sonuç bilgilerini bu adreslerden öğrenebileceklerdir.

467.697 kontenjan için 777.096 adayın tercih başvurusunu yaptığı işlemlerde 461.326 aday sisteme dahil ortaöğretim kurumlarına asil kayıt hakkı kazanmıştır. Yerleştirme işlemi tamamlandığında bazı öğrenciler hem asil hem yedek olarak, bazı öğrenciler sadece asil olarak bazı öğrenciler ise sadece yedek olarak tercihlerine yerleştirilmiş olabilirler. Bazı öğrenciler ise hiçbir tercihinde asil ya da yedek olamayabilir. Yedek yerleştirme sonucunda öğrenciler en fazla 3 tercihine yedek olabilir.

“Sınav Sonuç Belgesi”nde, öğrencinin asil kazandığı okul ile yedek kazandığı okul/okullar ve yedek sırası yer alacaktır. Veliler https://e-okul.meb.gov.tr adresindeki “Veli Bilgilendirme Sistemi”nden sürekli olarak bilgilendirilecektir. Ayrıca bu yıl yeni bir uygulamaya geçilerek SMS ile bilgilendirilmek isteyen veliler de sürekli olarak bilgilendirileceklerdir.

Asil Listeden Kayıtlar:

Tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrenci 27-31 Ağustos 2012 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar asil olarak yerleştiği okula giderek kaydını yaptırabilecektir.

Asil listeden kayıt hakkı kazanan öğrenciler 27-31 Ağustos 2012 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar kayıt yaptırmamaları halinde bu haklarını kaybederler.

Yedek Kayıt Dönemi:

Yerleştirme sonuçlarına göre tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrencilerin kayıt dönemi sona erdikten sonra, 03 Eylül 2012 saat 08.00'den itibaren boş kalan kontenjanlar ilan edilecektir. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar öğrenciye, daha önce açıklanan yedek sırası dikkate alınarak kayıt hakkı verilir.

Her öğrenci kayıt hakkı kazandığı okula, kayıt hakkı kazandığı gün hariç 3 iş günü içerisinde saat 17:00'ye kadar kayıt yaptırmak zorundadır. Kayıt yaptırmadığı taktirde, boş kalan kontenjanlara sistem tarafından yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verileceğinden bu haklarını kaybederler.

Yedek kayıt döneminde, boşalan kontenjanlar için yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verilmesi işlemi 12 Eylül 2012 saat 17.00'ye kadar sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır. 12 Eylül 2012 saat 17.00 itibariyle kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları ise 14 Eylül 2012 saat 17.00'ye kadar devam edecektir.

Yapılan yerleştirmelerin sonucunda herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleştirilemeyen, yerleştirildiği hâlde kayıt yaptırmayan veya kayıt yaptırıp da daha sonra sildiren öğrenciler sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptırabileceklerdir.

Yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler, verilen kayıt süresi içerisinde kayıtlarını yaptırmamaları durumunda bu haklarını kaybederler. Herhangi bir okula kayıtlı iken yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler bu haklarını kullandıkları takdirde, bir önceki okuldaki kayıtları sistemden otomatik olarak düşer.

Kayıt Hakkı Kazanamayan Öğrenciler:


Sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarının (genel lise ve meslek liseleri)
9. sınıflarına yeni öğrenci kayıtları, 13-31 Ağustos 2012 tarihleri arasında e-kayıt sistemi ile elektronik ortamda yapılacaktır. Sınavsız öğrenci alan meslek lisesine kayıt yaptırmak isteyenler bölge sınırlaması olmaksızın 10 adet okul tercihi yapabilecektir. Öğrenciler hem genel liseye hem meslek lisesine kayıt yaptıramayacaklardır.

>  2012 Ortaöğretim Kurumları Geçiş Sistemi Tercih ve Yerleştirme Takvimine Ulaşmak İçin Buraya Tıklayınız...Bizim Tuzla | BizimTuzla.com Haber Merkezi

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 1 yorum mevcut

  • melisa ispirli 6 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar liselerın puanlarını goremedım bu sayfada tuzladaki lıselerın pusnlsrı soyluyebılır mısınız

  BizimTuzla.com'un Yeni Versiyonunu Nasıl Buldunuz?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV